logo

PCB Mount Custom Common Mode Choke Toroidal Coil High Current For EMI Filter Inverter

Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: Chipsen
Πιστοποίηση: UL/ISO9001/ISO14001/RoHS/Reach
Αριθμό μοντέλου: Τ9*5*3
Ποσότητα παραγγελίας min: 3000 τεμ
Τιμή: $0.78-$1.08
Συσκευασία λεπτομέρειες: Χαρτοκιβώτιο
Χρόνος παράδοσης: 15-30 εργάσιμες ημέρες
Όροι πληρωμής: T/T
Δυνατότητα προσφοράς: 200.000-500.000 τμχ / μήνα
Έρευνα τώρα
Βρες ένα απόσπασμα.
Προδιαγραφές
Επισημάνετε τα Χαρακτηριστικά

Custom toroidal common mode choke

,

PCB Mount toroidal common mode choke

,

EMI Filter Inverter surface mount common mode choke

Τύπος τοποθέτησης:
PCB Mount
Αναλογία στροφών:
Το πρωτεύον έως το δευτερεύον ποικίλλει ανάλογα με το μοντέλο
Υλικό πυρήνα:
Φερρίτης
Υλικό περιέλιξης:
Χαλκός
Εύρος θερμοκρασίας λειτουργίας:
-40°C έως +85°C
Τάση εισόδου:
85V - 265V AC
Τάση απομόνωσης:
3000V εναλλασσόμενο ρεύμα
Επαγωγή:
1uH - 100uH (προσαρμόσιμο)
Περιγραφή προϊόντων
Κοινός Τσοκ Τοροειδούς Πηνίου Υψηλού Ρεύματος για Φίλτρο EMI Inverter
Τοροειδές Κοινό Τσοκ Επαγωγής με Κάθετη Βάση - 4 ακίδες για Διάτρητη Σύνδεση Φίλτρου EMI
Εισαγωγή Προϊόντος
Αυτό το τοροειδές κοινό τσοκ με κάθετη βάση είναι ένας επαγωγέας καταστολής EMI διπλής περιέλιξης, κατασκευασμένος σε τοροειδή πυρήνα φερρίτη υψηλής διαπερατότητας, με δύο συμμετρικές περιελίξεις τυλιγμένες σε αντίθετες κατευθύνσεις και τερματισμένες σε μια πλαστική βάση 4 ακίδων επιβραδυντικής φλόγας για τοποθέτηση σε PCB με διάτρητη σύνδεση.
Η αρχή λειτουργίας είναι απλή: το ρεύμα διαφορικής λειτουργίας (το χρήσιμο σήμα ή ρεύμα ισχύος σας) ρέει μέσω των δύο περιελίξεων σε αντίθετες κατευθύνσεις, οπότε η μαγνητική ροή αλληλοεξουδετερώνεται και το τσοκ παρουσιάζει σχεδόν μηδενική αντίσταση σε αυτό. Το ρεύμα κοινού θορύβου, ωστόσο, ρέει μέσω και των δύο περιελίξεων στην ίδια κατεύθυνση, οπότε η ροή αθροίζεται και το τσοκ παρουσιάζει πολύ υψηλή αντίσταση, μπλοκάροντας τον θόρυβο πριν φτάσει στη γραμμή ισχύος ή στο φορτίο. Το αποτέλεσμα είναι καθαρή απόδοση εκπομπών που διεξάγονται χωρίς θυσία της αποδοτικότητας μεταφοράς ισχύος.
Ο πράσινος επικαλυμμένος με εποξειδική ρητίνη τοροειδής πυρήνας παρέχει μηχανική προστασία και ενισχυμένο μονωτικό φράγμα μεταξύ του πυρήνα και των περιελίξεων χαλκού με σμάλτο. Χρησιμοποιούνται δύο διαφορετικά χρώματα καλωδίων για τις δύο περιελίξεις για να διευκολυνθεί η αναγνώριση πολικότητας και η αυτοματοποιημένη συναρμολόγηση στη γραμμή παραγωγής. Η άκαμπτη βάση διατηρεί τον πυρήνα σταθερό υπό δονήσεις και εγγυάται σταθερό ύψος στήριξης στο PCB, το οποίο είναι κρίσιμο για τη συγκόλληση με κυματοειδή συγκόλληση και για τη διατήρηση της απόστασης επιρροής σε εφαρμογές γραμμής AC.
Το εξάρτημα είναι πλήρως προσαρμόσιμο. Το μέγεθος του πυρήνα, η διαπερατότητα, η τιμή της επαγωγής, το πάχος του σύρματος, ο αριθμός των σπειρών, η απόσταση των ακίδων, οι διαστάσεις της βάσης και η κλάση μόνωσης μπορούν όλα να σχεδιαστούν για να ταιριάζουν στην τοπολογία του κυκλώματός σας, την καμπύλη εξασθένησης στόχο σας και τις απαιτήσεις έγκρισης ασφαλείας σας. Κάθε μονάδα ελέγχεται 100% για επαγωγή, αντίσταση DC, τάση αντοχής hi-pot και συνέχεια ανοιχτού/βραχυκυκλωμένου πριν από τη συσκευασία.
Τεχνικές Παράμετροι
Αρ. Στοιχείο Προδιαγραφή
1 Τύπος Προϊόντος Τοροειδές κοινό τσοκ, διπλή περιέλιξη, κάθετη βάση
2 Αριθμός Μέρους Προσαρμοσμένο σύμφωνα με το σχέδιο ή τις προδιαγραφές του πελάτη
3 Υλικό Πυρήνα Τοροειδής φερρίτης Mn-Zn, υψηλή διαπερατότητα (νανοκρυσταλλικός / άμορφος πυρήνας διαθέσιμος κατόπιν αιτήματος)
4 Επίστρωση Πυρήνα Πράσινη επίστρωση εποξειδικής ρητίνης, ενισχυμένη μόνωση μεταξύ πυρήνα και περιέλιξης
5 Κοινή Επαγωγή 0,5 mH έως 100 mH (τυπικό εύρος, προσαρμόσιμο)
6 Ανοχή Επαγωγής +/-30% τυπική, στενότερη ανοχή διαθέσιμη κατόπιν αιτήματος
7 Συνθήκη Δοκιμής 10 kHz / 0,25 V (μετρητής LCR, λειτουργία σειράς)
8 Ονομαστικό Ρεύμα 0,3 A έως 20 A (ανάλογα με το πάχος του σύρματος και το μέγεθος του πυρήνα)
9 Αντίσταση DC (DCR) 5 mOhm έως 2000 Ohm, ανά περιέλιξη, μετρημένη στους 20 degC
10 Ονομαστική Τάση Κλάση τάσης γραμμής AC 250 V / AC 300 V
11 Τάση Διηλεκτρικής Αντοχής AC 1500 V έως 3000 V, 1 λεπτό, περιέλιξη προς περιέλιξη και περιέλιξη προς πυρήνα
12 Αντίσταση Μόνωσης >= 100 MOhm σε DC 500 V
13 Επαγωγή Διαρροής (Διαφορικής Λειτουργίας) Περίπου 0,5% έως 2% της κοινής επαγωγής
14 Σύρμα Περιέλιξης Σύρμα χαλκού με σμάλτο κλάσης 155 / 180 (UEW / EIW), προαιρετικό σύρμα τριπλής μόνωσης
15 Κλάση Μόνωσης Κλάση B (130 degC) / Κλάση F (155 degC) / Κλάση H (180 degC)
16 Αύξηση Θερμοκρασίας <= 40 K στο ονομαστικό ρεύμα
17 Θερμοκρασία Λειτουργίας -40 degC έως +125 degC
18 Θερμοκρασία Αποθήκευσης -25 degC έως +85 degC, υγρασία<= 70% RH
19 Υλικό Βάσης / Πηνίου PBT ή Φαινολικό, επιβραδυντικό φλόγας UL 94V-0
20 Ακροδέκτες 4 ακίδες, επικασσιτερωμένος χαλκός, κάθετη βάση με διάτρητη σύνδεση, απόσταση ακίδων προσαρμόσιμη
21 Συγκολλησιμότητα 245 +/-5 degC για 3 +/-0,5 δευτερόλεπτα, >= 95% κάλυψη
22 Συμμόρφωση Συμβατό με RoHS και REACH, διαθέσιμο υλικό χωρίς αλογόνα
23 Συσκευασία Αντιστατικό δίσκο ή χαρτοκιβώτιο με διαχωριστικό αφρού, σακούλα φραγμού υγρασίας
24 MOQ 1.000 τεμ.
Σημείωση: οι παραπάνω τιμές καλύπτουν το τυπικό παράθυρο παραγωγής αυτής της οικογένειας προϊόντων. Οι τελικές ηλεκτρικές παράμετροι κλειδώνονται με την ομάδα μηχανικών σας πριν από την κατασκευή εργαλείων και τη δειγματοληψία.
Χαρακτηριστικά Προϊόντος
  • Υψηλή κοινή αντίσταση με χαμηλή απώλεια διαφορικής λειτουργίας. Η συμμετρική αντίθετη δομή περιέλιξης αλληλοεξουδετερώνει τη διαφορική ροή, έτσι ο θόρυβος εξασθενεί ενώ το ρεύμα λειτουργίας διέρχεται με ελάχιστη απώλεια εισαγωγής.
  • Ευρύ εύρος ζώνης εξασθένησης. Ο φερρίτης Mn-Zn υψηλής διαπερατότητας παρέχει αποτελεσματική καταστολή σε όλο το εύρος εκπομπών που διεξάγονται από 150 kHz έως 30 MHz, βοηθώντας το τελικό προϊόν να περάσει τις δοκιμές εκπομπών που διεξάγονται EN 55032, EN 55014, FCC Part 15 και CISPR.
  • Τοροειδές κλειστό μαγνητικό κύκλωμα. Μια κλειστή διαδρομή πυρήνα σημαίνει πολύ χαμηλή διαρροή μαγνητικής ροής, οπότε το τσοκ δεν συζεύει θόρυβο σε κοντινά εξαρτήματα και είναι πολύ λιγότερο ευαίσθητο σε εξωτερικές παρεμβολές από δομές ανοιχτού πυρήνα.
  • Ενισχυμένο σύστημα μόνωσης. Ο επικαλυμμένος με εποξειδική ρητίνη πυρήνας συν το σμάλτο σύρμα κλάσης 155/180 και το προαιρετικό σύρμα τριπλής μόνωσης επιτρέπουν τάση αντοχής περιέλιξης προς περιέλιξη έως AC 3000 V, κατάλληλο για φιλτράρισμα γραμμής AC στην πρωτεύουσα πλευρά.
  • Σταθερή απόδοση υπό θερμοκρασία. Εύρος λειτουργίας από -40 degC έως +125 degC με αύξηση θερμοκρασίας ελεγχόμενη εντός 40 K στο ονομαστικό ρεύμα, οπότε η τιμή της επαγωγής παραμένει προβλέψιμη σε κλειστά τροφοδοτικά.
  • Μηχανικά στιβαρή κάθετη βάση. Η βάση επιβραδυντικής φλόγας 4 ακίδων στερεώνει σταθερά τον τοροειδή, αντέχει σε δονήσεις και κραδασμούς, διατηρεί το ύψος στήριξης ομοιόμορφο και προστατεύει την περιέλιξη από τάσεις στο επίπεδο της πλακέτας κατά τη διάρκεια του χειρισμού και της συγκόλλησης.
  • Χώρος εξοικονόμησης κάθετου αποτυπώματος. Ο όρθιος προσανατολισμός στήριξης καταλαμβάνει μικρή περιοχή PCB σε σύγκριση με την οριζόντια τοποθέτηση τοροειδούς, κάτι που έχει σημασία σε πλακέτες ισχύος υψηλής πυκνότητας.
  • Φιλικό προς τη συγκόλληση με κυματοειδή συγκόλληση και αυτοματοποιημένη συναρμολόγηση. Η τυποποιημένη διάταξη ακίδων, οι επικασσιτερωμένοι χάλκινοι ακροδέκτες και η άκαμπτη βάση καθιστούν το εξάρτημα συμβατό με διαδικασίες αυτόματης εισαγωγής και κυματοειδούς συγκόλλησης.
  • Πλήρως προσαρμόσιμο. Η επαγωγή, η ονομαστική τιμή ρεύματος, το πάχος του σύρματος, το υλικό του πυρήνα, η απόσταση των ακίδων, το μέγεθος της βάσης, το μήκος του καλωδίου και η κλάση μόνωσης κατασκευάζονται όλα σύμφωνα με το σχέδιό σας.
  • 100% ηλεκτρική επιθεώρηση. Η επαγωγή, το DCR, το hi-pot και η συνέχεια ελέγχονται σε κάθε μονάδα, με δειγματοληπτικό έλεγχο στην εμφάνιση και τις διαστάσεις σύμφωνα με το πρότυπο AQL.
Εφαρμογές Προϊόντος
Τροφοδοτικά και Μετατροπείς
  • Τροφοδοτικά μεταγωγής AC/DC, προσαρμογείς και φορτιστές
  • Μετατροπείς DC/DC και βοηθητικές μονάδες τροφοδοσίας
  • Αδιάλειπτα τροφοδοτικά (UPS) και βιομηχανικές μονάδες τροφοδοσίας
Νέα Ενέργεια και Ηλεκτρονικά Ισχύος
  • Φωτοβολταϊκοί μετατροπείς και μικρο-μετατροπείς
  • Συστήματα αποθήκευσης ενέργειας και μονάδες διαχείρισης μπαταριών
  • Ενσωματωμένοι φορτιστές ηλεκτρικών οχημάτων και σταθμοί φόρτισης DC
Βιομηχανικός και Αυτοματισμός
  • Βιομηχανικά ερμάρια ελέγχου, συστήματα PLC και σερβοκινητήρων
  • Μετατροπείς συχνότητας και ελεγκτές κινητήρων
  • Όργανα, εξοπλισμός μέτρησης και μπροστινά άκρα αισθητήρων
Φωτισμός και Συσκευές
  • Οδηγοί LED και έξυπνος εξοπλισμός ελέγχου φωτισμού
  • Λευκές συσκευές, συμπεριλαμβανομένων κλιματιστικών, πλυντηρίων και ψυγείων
  • Μικρές οικιακές συσκευές με πλακέτες τροφοδοσίας μεταγωγής
Επικοινωνίες και Ηλεκτρονικά Καταναλωτή
  • Τηλεπικοινωνιακά συστήματα ισχύος, μονάδες τροφοδοσίας σταθμών βάσης και δρομολογητές
  • Δορυφορικά αποκωδικοποιητές, εξοπλισμός δικτύου και συσκευές ήχου/βίντεο
  • Εξοπλισμός γραφείου, ιατρικά ηλεκτρονικά και συστήματα ασφαλείας
Τυπική θέση κυκλώματος: στάδιο φίλτρου EMI εισόδου στην είσοδο γραμμής AC, φιλτράρισμα γραμμής DC πριν από το στάδιο μετατροπέα και καταστολή θορύβου σταδίου εξόδου πριν από το φορτίο.
Πλεονεκτήματα
Πλεονεκτήματα Εταιρείας
  • Καθιερωμένος Κατασκευαστής, Όχι Εμπορική Εταιρεία
    Η DongGuan Chipsen Electronics Technology Co., Ltd. ιδρύθηκε το 2000 και εστιάζει σε μαγνητικά εξαρτήματα και λύσεις ισχύος για 26 χρόνια. Διαθέτουμε τη δική μας βάση παραγωγής, οπότε συναλλάσσεστε απευθείας με τους ανθρώπους που κατασκευάζουν τα εξαρτήματα.
  • Πραγματική Παραγωγική Ικανότητα
    Ένα ιδιόκτητο εργοστάσιο 10.000 τετραγωνικών μέτρων με 8 πλήρεις γραμμές παραγωγής και ετήσια παραγωγή μετασχηματιστών περίπου 2.400 εκατομμυρίων τεμαχίων. Η πλεονάζουσα ικανότητα σημαίνει ότι το χρονοδιάγραμμα παράδοσής σας δεν συμπιέζεται από μεγαλύτερους λογαριασμούς.
  • Ομάδα Μηχανικών που Συμμετέχει Νωρίς στο Έργο σας
    Μια ομάδα Ε&Α 20 ατόμων με ανώτερους μηχανικούς που έχουν μέσο όρο πάνω από 26 χρόνια εμπειρίας. Ελέγχουμε το σχηματικό σας, την καμπύλη εξασθένησης στόχο και τους περιορισμούς χώρου πριν από την προσφορά, αντί να προσφέρουμε τυφλά σε έναν αριθμό εξαρτήματος.
  • Πλήρες Σύστημα Πιστοποίησης
    Πιστοποίηση συστήματος: ISO 9001 διαχείριση ποιότητας και ISO 14001 περιβαλλοντική διαχείριση.
    Πιστοποίηση προϊόντος: CE, CB, UL, cUL και RoHS.
  • Ανεξάρτητος Έλεγχος Ποιότητας
    Μια αφοσιωμένη ομάδα QC 20 ατόμων διενεργεί επιθεώρηση εισερχόμενων υλικών, έλεγχο εντός διαδικασίας και τελικές ηλεκτρικές δοκιμές. Πραγματοποιούνται πλήρεις ηλεκτρικές δοκιμές σε κάθε μονάδα, όχι μόνο σε δείγματα.
  • Αποδεδειγμένο σε Απαιτητικές Αγορές
    Ετήσια αξία εξαγωγών 42 εκατομμυρίων USD, αποστολές στη Βόρεια Αμερική (50%), τη Βόρεια Ευρώπη (18%), τη Νότια Αμερική (15%) και τη Νοτιοανατολική Ασία (15%). Πελάτες που εξυπηρετούνται περιλαμβάνουν τη Midea και την Federal Signal, καθώς και κατασκευαστές μετατροπέων της Βόρειας Αμερικής.
  • Πρακτική Υποστήριξη Εμπορίου
    Μια ομάδα εξαγωγών 11 ατόμων, υποστήριξη όρων DDP και DDU, συμμετοχή σε 2 διεθνείς εκθέσεις κάθε χρόνο και ευέλικτη πληρωμή μέσω T/T, PayPal και Western Union.
Πλεονεκτήματα Προϊόντος
  • Καταστολή Θορύβου Χωρίς Θυσία Αποδοτικότητας
    Η αντίθετη δομή περιέλιξης μπλοκάρει τον κοινό θόρυβο ενώ επιτρέπει στο ρεύμα λειτουργίας διαφορικής λειτουργίας να περάσει με ελάχιστη απώλεια, οπότε κερδίζετε περιθώριο EMC χωρίς να προσθέτετε θερμότητα στη διαδρομή ισχύος.
  • Σχεδιασμένο για τον Στόχο Εξασθένησής σας
    Αντί να σας αναγκάζουμε να επιλέξετε από έναν σταθερό κατάλογο, συντονίζουμε τη διαπερατότητα του πυρήνα, τις σπείρες και το πάχος του σύρματος με βάση την μετρημένη καμπύλη εκπομπών που διεξάγονται, κλείνοντας το κενό στη συγκεκριμένη ζώνη συχνοτήτων όπου αποτυγχάνει ο σχεδιασμός σας.
  • Ενσωματωμένο Περιθώριο Ασφαλείας
    Η ενισχυμένη μόνωση μεταξύ των περιελίξεων, η δυνατότητα hi-pot έως AC 3000 V, το υλικό βάσης UL 94V-0 και το προαιρετικό σύρμα τριπλής μόνωσης σας δίνουν χώρο για να περάσετε την έγκριση ασφαλείας σε κυκλώματα πρωτεύουσας πλευράς.
  • Θερμική Σταθερότητα για Σφραγισμένα Περιβλήματα
    Η αύξηση θερμοκρασίας ελέγχεται εντός 40 K στο ονομαστικό ρεύμα και ένα παράθυρο λειτουργίας -40 degC έως +125 degC διατηρούν την επαγωγή σταθερή μέσα σε συμπαγή, κακώς αεριζόμενα περιβλήματα τροφοδοσίας.
  • Συνέπεια Παραγωγής από Παραγωγή σε Παραγωγή
    Η αυτοματοποιημένη περιέλιξη, οι σταθερές παράμετροι διαδικασίας και ο 100% ηλεκτρικός έλεγχος διατηρούν την κατανομή της επαγωγής και του DCR στενή, οπότε η γραμμή σας δεν βλέπει μεταβολή στην απόδοση μεταξύ των παραδόσεων.
  • Φιλικό προς τη Γραμμή Παραγωγής
    Το ομοιόμορφο ύψος στήριξης, οι επικασσιτερωμένες ακίδες και η άκαμπτη βάση μειώνουν τα ελαττώματα εισαγωγής και το κόστος επανεπεξεργασίας στη συγκόλληση με κυματοειδή συγκόλληση και την αυτοματοποιημένη συναρμολόγηση.
  • Χαμηλό Συνολικό Κόστος Ιδιοκτησίας
    Λιγότεροι κύκλοι επανασχεδιασμού EMC, λιγότερες αποτυχίες πεδίου και σταθεροί κύκλοι παράδοσης συνήθως υπερβαίνουν τη διαφορά τιμής μονάδας έναντι μιας μη δοκιμασμένης πηγής χαμηλού κόστους.
Συχνές Ερωτήσεις
Ε1: Είστε εργοστάσιο ή εμπορική εταιρεία;
Α1: Είμαστε κατασκευαστής με δική μας εγκατάσταση. Η DongGuan Chipsen Electronics Technology Co., Ltd. λειτουργεί μια ιδιόκτητη βάση παραγωγής 10.000 τετραγωνικών μέτρων στην πόλη Changping, Dongguan, Guangdong, Κίνα, με 8 πλήρεις γραμμές παραγωγής. Είστε ευπρόσδεκτοι να επισκεφθείτε ή να κανονίσετε μια εικονική περιήγηση στο εργοστάσιο.
Ε2: Ποια είναι η ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας σας;
Α2: Το τυπικό MOQ είναι 1.000 τεμ. Για πρώτη συνεργασία ή δοκιμαστική κατασκευή μπορούμε να συζητήσουμε μια μικρότερη πιλοτική ποσότητα, και η ακριβής τιμή εξαρτάται από την πολυπλοκότητα της προσαρμοσμένης δομής.
Ε3: Μπορείτε να κατασκευάσετε αυτό το κοινό τσοκ σύμφωνα με τις δικές μας προδιαγραφές;
Α3: Ναι, η προσαρμογή είναι η κύρια δραστηριότητά μας. Στείλτε μας την απαιτούμενη κοινή επαγωγή, ονομαστικό ρεύμα, τάση λειτουργίας, ζώνη εξασθένησης στόχο, απόσταση ακίδων και μέγιστες επιτρεπόμενες διαστάσεις, ή απλώς στείλτε το σχέδιό σας ή ένα δείγμα. Η ομάδα μηχανικών μας θα προτείνει ένα μέγεθος πυρήνα, διαπερατότητα και σχήμα περιέλιξης, και θα επιβεβαιώσει κάθε παράμετρο μαζί σας πριν από την κατασκευή εργαλείων.
Ε4: Τι πιστοποιήσεις κατέχετε;
Α4: Η πιστοποίηση συστήματος περιλαμβάνει ISO 9001 και ISO 14001. Η πιστοποίηση προϊόντος περιλαμβάνει CE, CB, UL, cUL και RoHS. Εάν η αγορά προορισμού σας απαιτεί επιπλέον τοπική έγκριση, ενημερώστε μας νωρίς και θα σας βοηθήσουμε να αξιολογήσετε τη σκοπιμότητα και το χρονοδιάγραμμα.
Ε5: Πόσο καιρό διαρκεί η δειγματοληψία και η μαζική παραγωγή;
Α5: Τα δείγματα είναι συνήθως έτοιμα σε περίπου 7 έως 10 εργάσιμες ημέρες μετά την επιβεβαίωση των προδιαγραφών, και η μαζική παραγωγή διαρκεί συνήθως περίπου 15 έως 25 ημέρες μετά την έγκριση του δείγματος και την επιβεβαίωση της παραγγελίας. Ο ακριβής χρόνος παράδοσης αναφέρεται ανά παραγγελία, επειδή εξαρτάται από την ποσότητα, τη διαθεσιμότητα του σύρματος και εάν απαιτούνται νέα εργαλεία.
Ε6: Ποιους όρους πληρωμής αποδέχεστε;
Α6: Αποδεχόμαστε T/T (τραπεζική μεταφορά), PayPal και Western Union. Το T/T χρησιμοποιείται συνήθως για παραγγελίες παραγωγής και το PayPal ή το Western Union είναι βολικό για παραγγελίες δειγμάτων και πληρωμές μικρής αξίας. Οι όροι πληρωμής επιβεβαιώνονται στο τιμολόγιο προφόρμας πριν από την έναρξη της παραγωγής.
Ε7: Πώς ελέγχετε την ποιότητα;
Α7: Λειτουργούμε ένα σύστημα ελέγχου τριών σταδίων: επιθεώρηση εισερχόμενων υλικών, έλεγχος εντός διαδικασίας κατά την περιέλιξη και τη συναρμολόγηση, και τελικός έλεγχος. Κάθε μονάδα ελέγχεται για επαγωγή, αντίσταση DC, τάση αντοχής hi-pot και συνέχεια ανοιχτού/βραχυκυκλωμένου, και η εμφάνιση και οι διαστάσεις επιθεωρούνται με δειγματοληψία σύμφωνα με το πρότυπο AQL. Μια ομάδα QC 20 ατόμων είναι υπεύθυνη για ολόκληρη την αλυσίδα.
Ε8: Πώς να επιλέξω τη σωστή τιμή κοινής επαγωγής;
Α8: Εξαρτάται από το πού αποτυγχάνει η δοκιμή εκπομπών που διεξάγονται. Εάν υπερβείτε το όριο στη ζώνη χαμηλών συχνοτήτων, από 150 kHz έως περίπου 2 MHz, συνήθως απαιτείται υψηλότερη επαγωγή με υλικό υψηλής διαπερατότητας. Εάν το πρόβλημα βρίσκεται στη ζώνη υψηλών συχνοτήτων, μια χαμηλότερη επαγωγή με λιγότερες σπείρες και χαμηλότερη παρασιτική χωρητικότητα συνήθως λειτουργεί καλύτερα. Στείλτε μας την αναφορά σάρωσης EMI και θα σας προτείνουμε μια συγκεκριμένη διαμόρφωση αντί να σας ζητήσουμε να μαντέψετε.
Ε9: Ποιους όρους και μεθόδους αποστολής υποστηρίζετε;
Α9: Υποστηρίζουμε EXW, FOB, CIF, DDU και DDP. Μικρά δείγματα συνήθως αποστέλλονται με διεθνή express, και μαζικές παραγγελίες αποστέλλονται αεροπορικώς ή θαλάσσης ανάλογα με την επείγουσα ανάγκη και τον όγκο σας. Όλα τα εμπορεύματα αποστέλλονται απευθείας από το εργοστάσιό μας στην Κίνα. Σημειώστε ότι δεν διαθέτουμε αποθήκη στο εξωτερικό και δεν προσφέρουμε υπηρεσία dropshipping.
Ε10: Τι γίνεται αν τα εξαρτήματα δεν πληρούν τις συμφωνημένες προδιαγραφές;
Α10: Επικοινωνήστε μαζί μας με τις πληροφορίες της παρτίδας, τις συνθήκες δοκιμής και τα μετρημένα δεδομένα. Θα αναπαράγουμε τη δοκιμή από την πλευρά μας με βάση το διατηρημένο δείγμα από την ίδια παρτίδα. Εάν η απόκλιση επιβεβαιωθεί ότι είναι ευθύνη μας, θα κανονίσουμε αντικατάσταση ή πίστωση και θα εκδώσουμε μια αναφορά διορθωτικής ενέργειας που θα εξηγεί τη βασική αιτία και το προληπτικό μέτρο.
Ε11: Μπορείτε να παρέχετε τεχνικά έγγραφα για την έγκριση ασφαλείας μας;
Α11: Ναι. Μπορούμε να παρέχουμε το φύλλο προδιαγραφών προϊόντος, τη λίστα υλικών, τις δηλώσεις RoHS και REACH, και σχετικά έγγραφα πιστοποίησης. Για την υποβολή φακέλου ασφαλείας παρέχουμε επίσης λεπτομέρειες συστήματος μόνωσης και πληροφορίες κατασκευής περιέλιξης όπως απαιτείται.
Ε12: Υποστηρίζετε συμφωνίες μακροπρόθεσμης προμήθειας και σχεδιασμό αποθεμάτων;
Α12: Ναι. Για πελάτες με σταθερή ετήσια ζήτηση μπορούμε να κανονίσουμε μια συνολική παραγγελία με προγραμματισμένες εκδόσεις, η οποία μειώνει τον πραγματικό χρόνο παράδοσης και σας προστατεύει από διακυμάνσεις τιμών υλικών κατά την συμφωνημένη περίοδο.
Custom Common Mode Choke Toroidal Coil product image showing detailed construction Vertical mount toroidal common mode choke inductor with 4-pin base
Σχετικά Προϊόντα
Στείλε Ερευνά